Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki w grupie Kubusie

opublikowane: 23 mar 2021, 23:45 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 24 mar 2021, 00:38 ]
22 marca w grupie Kubusie odbyło się "Powitanie Wiosny". Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie.
 W sali dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Marzanną, a dziewczynki na znak że przyszła już wiosna zamieniły się w wiosenne, kolorowe panienki. Następnie dzieci ruszyły wokół przedszkola w barwny korowód, skandując hasła : "Precz zimo zła...", "Wiosno przybywaj...".
Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Również w tym dniu obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu dzieci oraz pani przyszły ubrane w dwie  kolorowe i niepasujące do siebie skarpetki. W ten sposób chcieliśmy pokazać naszą integrację z osobami z Zespołem Downa.

Magdalena Chociaj