Pierwszy Dzień Wiosny klas IV-VIII

opublikowane: 21 mar 2019, 13:13 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 21 mar 2019, 13:17 ]
W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. W związku z tym pierwsze trzy lekcje były prowadzone przez chętnych uczniów, którzy profesjonalnie podeszli do tego tematu. Prowadzenie lekcji przez uczniów uczy ich większego zaangażowania w proces uczenia się. Wyszukiwanie informacji, gromadzenie notatek, wymyślanie ciekawych punktów lekcji takich jak zagadki, quizy, gry zespołowe czy pokaz multimedialny – kształcą ucznia na wielu płaszczyznach.
W dalszej części dnia zostały rozstrzygnięte konkursy.
Na ten dzień każda z klas miała przygotować Marzannę, transparent o wiośnie a uczniowie mieli się przebrać dowcipnie i wiosennie. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju jednak zwyciężyła klasa V, która przygotowała najpiękniejszą Marzannę i uczniowie przebrali się w najciekawsze stroje. Chyba podziałała nagroda indywidualna : "każdy przebrany w piątek nie pytany".

Po rozstrzygnięciu konkursów cała dziatwa wraz z opiekunami ruszyła w barwnym korowodzie przez wieś. Na koniec wszystkie Marzanny zostały wrzucone do stawu i tym akcentem pożegnaliśmy zimę a z wielką radością powitaliśmy wiosnę.

Dzień był bardzo udany a uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu. Na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

Lilia Burdziłowska