Piknik Olimpijski

opublikowane: 4 cze 2017, 13:14 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 cze 2017, 06:38 ]
„Piękna pogoda, ponad stu polskich medalistów olimpijskich, 30 sportów, kilkadziesiąt konkurencji, zimowe akcenty w środku wiosny, no i dziesiątki tysięcy osób bawiących się i spędzających sobotę na sportowo…„ - tak organizatorzy relacjonowali na stronie PKOL 19. Piknik Olimpijski , który odbył się 3 czerwca w Warszawie.

Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w tejnajwiększej sportowej imprezie o charakterze rekreacyjno-sportowym w kraju która łączy w sobie elementy sportu olimpijskiego, tego na najwyższym poziomie, z rekreacją i zdrowym stylem życia, ale i z bogatą warstwą wartości ideowych i edukacyjnych jakie niesie z sobą olimpizm.

Podczas Pikniku Olimpijskiego uczniowie mogli spotkać się z gwiazdami polskiego sportu sprzed lat, a także aktualnymi mistrzami.Pozowali do zdjęć z pierwszą damą polskiego sportu, siedmiokrotną medalistką olimpijską -Ireną Szewińską, Robertem Korzeniowskim, Andrzejem Wrońskim, Renatą Mauer-Różańską, Konradem Niedźwieckim, Magdaleną Gwizdoń, Weroniką Nowakowską, Moniką Hojnisz i Marianem Sypniewskim, który jest opiekunem Klubu Olimpijczyka działającego przy Szkole Podstawowej nr1 w Górze

Tegoroczny piknik odbywał się pod hasłem „Witaj PyeongChang”, w nawiązaniu do Zimowych Igrzysk Olimpijskichw 2018 roku. Część pikniku zamieniła się w strefę zimy ze skocznią narciarską i lodowiskiem. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoich sił na torze igielitowym do biegów narciarskich, trenażerach do narciarstwa alpejskiego, saneczkach, bobslejowej ścieżce startowej z prawdziwym bobslejem, czy strzelnicy biathlonowej. Oprócz tego na stanowiskach takich dyscyplin sportowych jak: wspinaczka, deskorolka, badminton, boks, gimnastyka, kajaki, lekka atletyka, łucznictwo, piłka nożna, rugby, strzelectwo, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, zapasy i żeglarstwo.

Dzień wcześniej uczniowie zwiedzili część Warszawy i ciekawie spędzili czas w Centrum Nauki Kopernik. Myślę, że w tej bogatej ofercie atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Marta Hołownia - Dziewic