„Pokaz doświadczeń przyrodniczych”

opublikowane: 8 paź 2019, 13:40 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 9 paź 2019, 01:28 ]
8 października naszą szkołę odwiedził Pan Mateusz Łucki z firmy EduEvent z pokazem pełnym ciekawych doświadczeń. Scenariusz składał się z części fizycznej przeplatającej się z dziedziną chemii oraz biologii. Doświadczenia dobrane były w taki sposób, aby uczniowie mogli niektóre z nich powtórzyć w domu. Kilka eksperymentów było dość spektakularnych co miało na celu pokazanie tej ekstremalnej i trochę bardziej niebezpiecznej strony nauki.

Wszystkie doświadczenia przeprowadzane były z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i były całkowicie bezpieczne dla osób biorących w nich udział. Uczniowie bardzo chętnie pomagali w przeprowadzaniu pokazu i nie ukrywali ogromnego entuzjazmu. W  trakcie każdego doświadczenia omawiany był proces powstawania danych substancji i obserwowanych efektów, tak aby uczniowie mogli wynieść z pokazu jak najwięcej wiedzy.

Wśród tegorocznych doświadczeń mogliśmy oglądać:

·         wykonanie pasty słoniowej,

·         stworzenie chmury,

·         wytworzenie fali akustycznej oraz uderzeniowej,

·         ciekły azot,

·         efekt Stroopa.

Celem tej wyjątkowej lekcji było zademonstrowanie uczniom, że nauka nie musi być nudna i że w bardzo prosty sposób możemy się nią pobawić. Dzisiejszy pokaz pozwolił ponownie udowodnić, że przedmioty nauczane w szkole są ze sobą silnie powiązane i że każdy z nich może być ciekawy i widowiskowy.

M. Jankowiak