POLA NADZIEI W WITOSZYCACH

opublikowane: 20 paź 2021, 01:24 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 24 paź 2021, 08:47 ]

W ramach akcji POLA NADZIEI prowadzonej na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci szkolni wolontariusze w naszej szkole ogłosili zbiórkę cebulek żonkili lub symbolicznej złotówki na ich zakup. W poszczególnych klasach zebrano w ten sposób 307cebulek żonkili, które są symbolem pomocy chorym dzieciom. Najwięcej ich zebrała klasa III – 68 cebulek, drugie miejsce zajęła klasa VIII – 60 cebulek, natomiast trzecie miejsce grupa przedszkolna Smerfy – 52 cebulki. Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

18 października klasa III i grupa przedszkolna Smerfy z p. Marią Kołtowską oraz szkolnymi wolontariuszami Pól Nadziei na terenie naszej szkoły posadzili szkolne POLE NADZIEI. W ten sposób zapoczątkowaliśmy nasz udział w tej akcji, która ma na celu propagować ideę pomocy i wolontariatu, a także rozwijać empatię wśród uczniów. To dopiero początek naszej działalności na rzecz  Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w planach mamy jeszcze kilka akcji charytatywnych, z których będziemy zdawać relacje.

Szkolny koordynator akcji Dorota Brzoza