POLA NADZIEI W WITOSZYCACH 2022/2023

opublikowane: 27 paź 2022, 04:58 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 27 paź 2022, 05:16 ]
Już po raz drugi nasza szkoła dołączyła do akcji POLA NADZIEI prowadzonej na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. W tym celu szkolni wolontariusze w naszej szkole ogłosili zbiórkę cebulek żonkili lub symbolicznej złotówki na ich zakup. W poszczególnych klasach zebrano w ten sposób 340 cebulek żonkili, które są symbolem pomocy chorym dzieciom. Najwięcej  zebrała grupa przedszkolna Smerfy  - 81 cebulek, drugie miejsce zajęła klasa II – 55 cebulek, natomiast trzecie miejsce klasa VIII – 40 cebulek. Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Uczniowie klasy VIII przekopali i przygotowali miejsce do sadzenia żonkili. 26 października grupa przedszkolna Smerfy z p. Anną Pieniak i klasa II z p. Natalią Borowską oraz szkolnymi wolontariuszami Pól Nadziei i klasą I na terenie naszej szkoły posadzili szkolne POLE NADZIEI. W ten sposób zaczynamy nasze działania w tej akcji, która ma na celu przede wszystkim propagować ideę pomocy i wolontariatu, a także rozwijać empatię wśród uczniów. Tak jak te cebulki rozkwitną na wiosnę tak nasze serca rozkwitną by pomagać chorym dzieciom z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Szkolny koordynator akcji Dorota Brzoza