„POLSKA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI” – PODSUMOWANIE KONKURSU

opublikowane: 23 maj 2018, 12:45 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 maj 2018, 13:00 ]
Dnia 23 maja 2018 r. odbyło się otwarcie wystawy  „Polska droga do Niepodległości” w Wieży Głogowskiej w Górze. Podczas tej uroczystości został również podsumowany Gminny Konkurs Plastyczny „Polska droga do Niepodległości”. Celem tego konkursu było:

1.      Rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem.

2.      Promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci i młodzieży wizerunku Polski.

3.      Uwrażliwienie na trudną historię Polski i narodu polskiego, na  bohaterstwo  Polaków  w walce o wolną Ojczyznę.

4.      Rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywności ,fantazji i wyobraźni plastycznej  w odniesieniu do historii Polski  w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018.

5.      Zwrócenie uwagi na to, że współczesne pokolenia mogą cieszyć się, tym że żyją w wolnym, niepodległym  kraju.

W kategorii kl. I – III uczennice z klasy I zajęły następujące miejsca:

1.     Hanna Kaźmierczak – II miejsce

2.     Natalia Gil – III miejsce

3.     Zuzanna Góral – wyróżnienie

4.     Martyna Grabowska – wyróżnienie.

Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

M. Szylin