Inauguracja Roku Szkolneg 2017/2018

opublikowane: 4 wrz 2017, 13:41 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 3 paź 2017, 00:05 ]

września 2017 roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach nastąpiła Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018. Uroczystość składała się z dwóch części.  Pierwsza miała miejsce pod pomnikiem w Chróścinie, gdzie uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych w wojnie bohaterów. Po odczytaniu przez Panią Marię Kołtowską Wiersza o żołnierzach z Westerplatte, delegacje z każdej klasy złożyły znicze pod pomnikiem. Następnie udaliśmy się do kościoła na Mszę Świętą. Oficjalną część, która odbyła się w Centrum Kulturalno- Sportowym w Witoszycach rozpoczęto od wprowadzenia  sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Czesława Zabłocka złożyła meldunek dla Pana Dyrektora Leszka Steckiego. Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz rodziców. Pani Marzena Rogasik odczytała list Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej. Pan Dyrektor odczytał życzenia  Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz z okazji rozpoczęcia roku szkolnego skierowane do uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Życzenia w tym dniu złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Kwartnik. W dalszej części nauczyciele  naszej szkoły odczytali fragmenty z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w nawiązaniu do akcji Narodowego czytania, która miała miejsce 2 września. Podczas tej uroczystości Pan Dyrektor odczytał List Kuratora Oświaty  dotyczący akcji  NAWAŁNICA oraz przedstawił szczegóły konkursu pod nazwą Wesoły plecak. Na zakończenie części oficjalnej został odśpiewany hymn szkoły po odśpiewaniu którego sztandar został wyprowadzony. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

Lilia Burdziłowska

ą