Dzień Edukacji Narodowej i Uroczystość Pasowania 13.10.2017r.

opublikowane: 13 paź 2017, 13:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 18 paź 2017, 07:23 ]
Dzień 14 października jest od lat utrwalonym w tradycji Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole 13.10.2017 r. odbył się uroczysty apel.
W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz zaproszeni goście.
Dyrektor szkoły Leszek Stecki, przywitał zgromadzonych kilkoma życzliwymi słowami, podziękował również za przybycie emerytowanym nauczycielom i pracownikom naszej placówki.

Następnie Pan Dyrektor złożył najserdeczniejsze życzenia Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Oświaty i wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. W dalszej części Pani Katarzyna Duchniak - Przewodnicząca Rady Rodziców złożyła na ręce Pana Dyrektora najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.
Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasę  piątą pod opieką
p. Lilii Burdziłowskiej. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, które zawierało wiersze i piosenki.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili
swoją  wdzięczność  za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty.

W tym Dniu miała również miejsce uroczystość Pasowania pierwszoklasistów na uczniów. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice uczniów klasy I i zaproszeni goście. Na początek  pierwszoklasiści przygotowywani przez p. Małgorzatę Szylin zaprezentowali swoje umiejętności a następnie złożyli ślubowanie powtarzając treść roty za panem Dyrektorem Leszkiem Steckim. Kolejnym punktem programu było pasowanie, którego również dokonał pan dyrektor. Każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania a pan dyrektor wręczył pierwszoklasistom upominek dla klasy. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Ślosarczyk w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła pierwszoklasistom serdeczne życzenia.

Lilia Burdziłowska