Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Ekologia i ochrona środowiska na co dzień”

opublikowane: 23 mar 2022, 15:56 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 kwi 2022, 10:13 ]
23 marca w Nadleśnictwie Góra Śląska odbył się finał XX Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem: ”Ekologia i ochrona środowiska na co dzień”.

W finale wzięło udział 31uczniów klas VII-VIII z 11 szkół podstawowych naszego powiatu. W gronie tym znalazło się troje reprezentantów naszej szkoły Filip Siekanowicz, który wygrał etap szkolny oraz Natalia Duchniak i Karolina Mazurkiewicz, które uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.

Konkurs finałowy, zgodnie z tradycją składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt oraz logo parków narodowych. W części drugiej musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii oraz ochrony środowiska, i to zarówno działań w codziennym życiu takich jak segregacja odpadów i recykling po globalne zagadnienia dotyczące dziury ozonowej czy efektu cieplarnianego.

Wszyscy uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą i poczuciem odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, a nasz przedstawiciel Filip Siekanowicz otrzymał wyróżnienie i znalazł się w gronie pięciu laureatów tego konkursu.

Serdecznie gratuluję

Marta Hołownia-Dziewic