Powitanie wiosny

opublikowane: 25 kwi 2018, 04:54 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 25 kwi 2018, 04:57 ]
Uczniowie klas 1-3 z niewielkim opóźnieniem wybrali się na poszukiwanie wiosny.Po wyjściu ze szkoły wszyscy spotkali się na boisku gdzie dokonali sądu nad Zimą. Zima była oskarżana o to, że przyniosła śnieg i mróz, że dzieci często nie mogły wychodzić na dwór z powodu zimnej pogody, że było ślisko i niebezpiecznie. Znaleźli się też uczniowie, którzy bronili Zimy. Dzięki temu, że był śnieg i mróz dzieci mogły jeździć na sankach, nartach i łyżwach, lepić igloo, rzucać się śnieżkami. Po dokonaniu sądu uczniowie zgodnie wydali wyrok i skazali Zim na opuszczenie naszego kraju, jednakże nie na stałe. Może do nas powrócić kiedy odejdzie jesień.
Po zlikwidowani symbolu zimy - Marzanny wszyscy udali się na poszukiwanie wiosny. Stosując się do wskazówek każda klasa odnalazła kolorowe gaiki i słodkie niespodzianki, które przyniosła im wiosna.

Jadwiga Bretsznajder