Aktualności‎ > ‎

Poznaj Polskę

opublikowane: 17 lis 2021, 00:39 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 lis 2021, 04:58 ]
        


            
        Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia. W ramach tych obszarów Minister ogłasza na swojej stronie podmiotowej wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

Miło jest nam poinformować Państwa, że Szkoła Podstawowa w Witoszycach uzyskała dofinansowanie do wycieczki dla klas IV –VIII w wysokości 4944 zł. Całkowita wartość wycieczki 6180zł. Uczniowie klas IV-VIII już 23 listopada 2021 pojadą na wycieczkę do Wałbrzycha gdzie zwiedzą i zapoznają się z historią Zamku Książ oraz Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki. Jak wrócimy napiszemy relację z wyjazdu.

Comments