Program Antytytoniowy "Bieg po zdrowie"

opublikowane: 21 lut 2022, 01:30 przez witoszyce szkola
Uczniowie klasy IV od października 2021 r. realizują pod patronatem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Górze, Program Antytytoniowy  “Bieg po zdrowie”.

Celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Zajęcia programowe realizowane są za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, a podstawą ich jest stymulowanie kreatywności i aktywności dzieci. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, liczyli koszty palenia papierosów,  pracowali w zespołach przy tworzeniu plakatów.

Serdecznie dziękuję uczniom klasy IV za zaangażowanie w realizację zajęć. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i jest na stałe wpisana w działania wychowawczo- profilaktyczne naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne wysiłki przyczynią się w przyszłości do podejmowania właściwych wyborów życiowych dzieci.

Koordynator programu

Lilia Burdziłowska