„ŚNIADANIE DAJE MOC” W KLASACH I-III

opublikowane: 8 lis 2017, 08:44 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 9 lis 2017, 02:53 ]
Dnia 8 listopada uczniowie kl. I-III po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Tego dnia uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali kolorowe i zdrowe kanapki. Pięknie wyglądały one na stołach, ale bardzo szybko znikały z talerzy, bowiem były bardzo smaczne i zdrowe.

Po śniadaniu odbyło się spotkanie z paniami dietetyczkami  z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE z Leszna. Panie dietetyczki opowiedziały uczniom jak należy się zdrowo odżywiać. Zaprezentowały i omówiły „Talerz zdrowia”, zwracając uwagę co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w jak najlepszej kondycji. Potwierdziły, że najważniejszym posiłkiem dla uczniów jest śniadanie, które daje im siły do nauki. Zachęcały uczniów do picia wody, która jest najzdrowszym napojem.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę ale również zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

M. Szylin

J. Bretsznajder