Aktualności‎ > ‎

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE pt: "GDZIE JEST FREDEK? - CZYLI PORZĄDKI MISIA ZDZISIA"

opublikowane: 23 maj 2016, 13:28 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 maj 2016, 14:10 ]


W dniu 23 maja 2016 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie profilaktyczne pt: " Gdzie jest Fredek?- czyli porządki Misia Zdzisia w wykonaniu teatru Moralitet.  Przedstawienie dotyczyło problemu ochrony środowiska, a zwłaszcza konieczności ograniczania ilości odpadów oraz ich właściwego składowania i przetwarzania. Przedstawiona w baśniowej formie wesoła bajeczka pozwala na przekazanie w przestępny dla uczniów sposób, podstawowej wiedzy dotyczącej tych właśnie zagadnień.

 Misio Zdzisio podczas zabawy nagle orientuje się, że zaginął jego ukochany pluszowy miś Fredek. Udaje się do Czarodzieja Ziemi po pomoc. Czarodziej daje Misiowi Zdzisiowi do wykonania trzy zadania i obiecuje, że jeśli Misio Zdzisio je dobrze wykona, Fredek się odnajdzie. Misio Zdzisio musi udać się do Olbrzyma Pracusia i zrobić za niego porządki. Kolejne zadanie, to wizyta u Smoka Porządnisia i posegregowanie śmieci według tworzywa z jakiego zostały wykonane. Ostatnie zadanie zaś, to przejęcie obowiązków Krasnala Czyścioszka i dostarczenie dzieciom środków czystości. Misiowi Zdzisiowi w czasie wędrówki i wykonywania kolejnych prób, na które został wystawiony przez Czarodzieja Ziemi, towarzyszy i pomaga sympatyczny, ruchliwy i zawsze chętny do psot Tygrysek.

Przedstawienie podobało się uczniom naszej szkoły, nagrodzili występujących gromkimi brawami. Po przedstawieniu zostały wręczone dyplomy najlepszym uczniom miesiąca kwietnia. 

                                                                                                                               

                                                                                                                                             Lilia Burdziłowska


Comments