Rekord Guinnessa

opublikowane: 15 maj 2018, 13:40 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 15 maj 2018, 13:42 ]
15.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w wielkiej lekcji matematyki na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie zatytułowanej „Magia czy matematyka”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Stanisława Leszczyńskiego. W wydarzeniu wzięło udział 4639 uczniów z kilkudziesięciu szkół i tym sposobem pobito rekord Guinnessa należący do Szwecji, gdzie w zajęciach matematycznych uczestniczyło 3611 uczniów.

Celem leszczyńskiej lekcji była nie tylko popularyzacja tego przedmiotu wśród uczniów, ale rozbudzenie w nich wiary w siebie. Pokazanie im, iż dzięki zaangażowaniu nawet nierealne cele, są do osiągnięcia. Wydarzenie urozmaiciły dodatkowe atrakcje, np. pokaz żużlowców, występ orkiestry itp. co sprawiło, że uczniowie zadowoleni wrócili do domu. W przyszłości  będą mogli pochwalić się dzieciom czy wnukom, że brali udział w biciu REKORDU GUINNESSA.

Lilia Burdziłowska