Rekord w czytaniu

opublikowane: 7 cze 2017, 01:41 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 cze 2017, 03:04 ]

Redakcja czasopisma  „Biblioteka w Szkole” w  2016 roku zainicjowała ustanowienie rekordu w jednoczesnym czytaniu  książek.  Wśród  432 608 uczniów byli również uczniowie naszej szkoły.

Tegoroczna akcja pobicia ubiegłorocznego rekordu  została zaplanowana na dzień   1 czerwca. Ze względów organizacyjnym uczniowie naszej szkoły w trzech turach przystąpili do bicia rekordu.   Pierwsza grupa 25 uczestników Zielonej Szkoły w Szklarskiej Porębie oraz trzech opiekunów  jednocześnie czytała  książki na tarasie Pensjonatu „Skalny”.  Druga grupa 29 uczniów z klas IV-VI  wspólnie czytała książki  między różnymi atrakcjami z okazji Dnia Dziecka.  Natomiast trzecia runda bicia rekordu w czytaniu miała miejsce w dniu 5 czerwca na korytarzu szkolnym w wykonaniu uczniów klas I-III. Łącznie w  akcji wzięło udział  93 osoby.

Liczymy na pobicie ubiegłorocznego rekordu.

Czesława Zabłocka