RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

opublikowane: 2 gru 2019, 01:24 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 2 gru 2019, 03:17 ]
W naszym przedszkolu od wielu lat rodzice, którzy mają chęć i znajdują czas, przychodzą do przedszkola aby czytać dzieciom bajki. Bywały już takie sytuacje, gdy gościliśmy również innych członków rodzin dzieci (babcię, siostrę), które zechciały włączyć się do akcji czytania dzieciom. Co daje dzieciom czytanie książek:
– poszerza ich zasób słownictwa i ogólnej wiedzy
– wspomaga prawidłowy rozwój emocjonalny
– rozwija wyobraźnię i pobudza fantazję
– kształtuje poczucie moralności
– wykształca empatię i tolerancję
– sprzyja późniejszej szybszej nauce
– umacnia nawyk czytania na całe życie
– wzmacnia więź z dzieckiem

W roku szkolnym 2019/2020 gościliśmy już pierwszych rodziców: p. M. Budzikowską, p. J. Cieślik, p. M. Pałka. Dziękujemy rodzicom i czekamy na kolejne piękne bajki.

Maria Kołtowska