Seweryn Kubicki „Piechur” w naszej szkole

opublikowane: 16 mar 2017, 02:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 mar 2017, 02:09 ]

We wtorek 14 marca uczniowie klas IV–VI spotkali się z Panem Sewerynem Kubickim miłośnikiem przyrody i pasjonatem survivalu czyli sztuki przetrwania. Pan Seweryn od lat współpracuje z firmą „Survival Team Leszno” i to właśnie współpraca z nią dała mu szanse rozwoju w dziedzinie sztuki przetrwania.

W bardzo ciekawy sposób opowiadał o tym rodzaju aktywności człowieka skierowanym na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych. Uczniowie dowiedzieli się o również o projekcie „Pieszo przez wszystkie puszcze w Polsce” ,którego inicjatorem jest Pan Seweryn Kubicki. To pierwszy taki projekt w Polsce, którego patronem medialnym jest National Gheografic Traveler Polska. Obejmuje przejście przez wszystkie 24 puszcze na terenie naszego kraju. Projekt ma również na celu zachęcanie ludzi do spędzania czasu w podobnej formie na łonie natury.

Nasz gość ma już za sobą 9 wypraw promujących dzikie tereny polskich puszczy.

Życzymy wytrwałości w realizacji marzeń!

Marta Hołownia-Dziewic