„ŚNIADANIE DAJE MOC”

opublikowane: 9 lis 2016, 12:30 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 9 lis 2016, 12:37 ]
8 listopada to Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony w Europie, jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  Najważniejsze cele tego programu to:

1.     Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

2.     Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie w klasach sami przygotowali śniadanie. Na ich talerzach pojawiły się kolorowe, smaczne a przede wszystkim zdrowe kanapki. Na pięknie nakrytych stołach obok kanapek znalazły się również owoce, soczki owocowe, jogurty oraz ciasto upieczone przez rodziców. Tego dnia przeprowadzono również w klasach pogadanki, które miały uświadomić uczniom jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i co należy jeść, aby mieć siłę i energię do nauki i zabawy.

M. Szylin

B. Czarna