„Śniadanie daje moc”

opublikowane: 8 lis 2018, 12:03 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 lis 2018, 14:26 ]
Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Uczniowie najpierw założyli odpowiednie stroje (fartuszki i czepki lub chusteczki), umyli ręce, następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się przede wszystkim  kolorowe kanapki.

Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Marzena Rogasik