„ŚNIADANIE DAJE MOC” GRUPA „SMERFY” 2016r.

opublikowane: 14 lis 2016, 11:35 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 lis 2016, 11:38 ]
8 listopada 2016r.  był ważnym dniem dla dzieci z grupy „Smerfy”. W tym dniu dzieci przygotowały pyszne i zdrowe śniadanie w ramach ogólnopolskiego programu „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Przedszkolaki już kolejny raz uczestniczą w programie promujący zasady zdrowego żywienia, zwiększając  w ten sposób swoją świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie. Pod kierunkiem wychowawcy p. Marii Kołtowskiej już wiele dni wcześniej dzieci rozpoczęły przygotowania do tego dnia. Omawiały w jaki sposób śniadanie powinno być skomponowane, poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Rano z wielkim zapałem zabrały się do pracy a wspólnie przygotowane kanapki smakowały wyśmienicie. Dzieci obiecały, że takie kanapki przygotują również w swoich domach dla członków swojej rodziny.

Maria Kołtowska