Spektakl " Krzyżacy"

opublikowane: 30 maj 2016, 04:15 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 30 maj 2016, 04:15 ]
24 maja 20Fot. Teatr Miniatura w Gdańsku16 r. uczniowie klasy piątej i szóstej oglądali kolejny spektakl z iteatru. Tym razem aktorzy Teatru Miniatur z TVP w Gdańsku przedstawili "Krzyżaków" wg powieści Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią czasów walk polsko - krzyżackich, losami Danusi, Zbyszka z Bogdańca i Juranda ze Spychowa.

Przedstawienie było dość trudne dla piąto i szóstoklasistów, ale na pewno zrozumieli, co oznacza: " Polegać jak na Zawiszy".

Lilla Łuszczak