Spotkanie autorskie

opublikowane: 27 lis 2018, 03:06 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 27 lis 2018, 14:39 ]
27 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, polskim pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem słuchowisk. Marcin Pałasz mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z Krainy Potworów". Jest dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Sposób na Elfa oraz Wszystko zaczyna się od marzeń. Marcin Pałasz od samego początku wzbudził sympatię wśród wszystkich obecnych na spotkaniu dzieci. Z niezwykłą skromnością, humorem i dowcipem opowiadał o sobie, pisaniu, o swoich bohaterach. Pomysły do pisania i historie zawarte książkach to są przede wszystkim sytuacje, które zdarzyły się w życiu. Głównym bohaterem, któremu pisarz poświęca najwięcej uwagi jest Elf, pies pisarza. Przezabawne historie opowiedziane o psie wzbudzały wielką radość i wybuchy śmiechu wśród dzieci.

Lilia Burdziłowska