SPOTKANIE AUTORSKIE Z WANDĄ SZYMANOWSKĄ

opublikowane: 20 lut 2018, 07:56 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 22 lut 2018, 00:26 ]

W dniu 16 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pochodzącą z pobliskiego Bojanowa, autorką książek dla dzieci i dorosłych  Panią Wandą Szymanowską.

Pisarka w żywym i bezpośrednim kontakcie z uczniami poruszyła bardzo ważne i mądre tematy dotyczące standardów myślenia, odmienności, tolerancji, różnorodności religijnej i rasowej, edukacji europejskiej i muzycznej. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji, formułowali własne opinie i sądy, za co byli szczodrze obdarowywani zakładkami do książek z prawdziwego papirusu. Dyskusja oparta była na kanwie najnowszej książki autorki pt „ZAINA”, która  wraz z dedykacją została nabyta  do naszej szkolnej bibliotek, a kolejna książka pt. ”Ciapek”to dar od Pani Danuty Birernackiej Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze.

Spotkanie możliwe było dzięki współpracy z Biblioteką Miejską w Górze oraz Filią Biblioteki w Chróścinie, za co bardzo serdecznie w imieniu uczniów  dziękujemy.

Czesława Zabłocka