SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI „BIEDRONKA MANIA”

opublikowane: 24 paź 2021, 08:14 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 paź 2021, 03:29 ]
Dnia 21 października 2021 r. uczniów klas I-III odwiedziła Pani Genowefa Matczak autorka książki „Biedronka Mania”. Autorka w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom jak doszło do napisania książki. Autorka zdradziła dzieciom, że inspiracją do stworzenia głównej postaci była jej młodsza wnuczka Julcia oraz ich piesek Demisia. Natomiast starsza wnuczka Róża jest autorką ilustracji do książki. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji na temat życia biedronek. Były również wspólne tańce do piosenek o biedronkach. Pod koniec spotkania dzieci mogły kupić książki z dedykacją od autorki.

Wszystkie dzieci raz panie wychowawczynie otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

Pani Genowefa obiecała, że odwiedzi nas na wiosnę ze swoją nową książką. Już się nie możemy doczekać tego spotkania.

M. Szylin