SPOTKANIE ZE STRAŻNIKAMI MIEJSKIMI

opublikowane: 15 maj 2016, 12:34 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 15 maj 2016, 12:43 ]

W piątek 13 maja 2016r. uczniowie klasy V i VI wzięli udział w spotkaniu z Panem Andrzejem Wałęgą Komendantem Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Górze, który jest również funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Górze. Tematem zajęć były sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Nasz Gość wraz ze współpracownikami z OSP w Czerninie oraz Straży Miejskiej w Górze przypomniał podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy podczas omdleń, utraty przytomności i stanach zatrzymania krążenia. Pod czujnym okiem uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne przeprowadzając resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

Pan Andrzej Wałęga przekazał również naszej młodzieży informacje o zagrożeniach występujących na terenach wiejskich szczególnie podczas wypalania traw i nieużytków, zaznaczając, że wypalanie traw jest zabronione, a sprawcom takich pożarów grożą surowe kary.

Duże wrażenie na naszych uczniach zrobił zaparkowany przed szkołą nowy samochód Straży Miejskiej.

Marta Hołownia-Dziewic