SPOTKANIE Z PANIĄ Z BIBLIOTEKI W CHRÓŚCINIE

opublikowane: 27 lut 2018, 11:34 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 27 lut 2018, 11:36 ]
22 lutego 2018r. grupę Smerfy odwiedziła p. Beata Buda pracownik Biblioteki w Chróścinie. Spotkanie to miało niezwykły charakter, gdyż pani Beata przygotowała dla dzieci papierowy teatrzyk – kamishibai. Dzieci obejrzały dwa przedstawienia „Smok wawelski” oraz „Królewna Śnieżka”. Ich prezentowaniu towarzyszył wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania  przedstawiane były w formie papierowych „slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomogły osiągnąć magiczny efekt koncentracji dzieci. Gdy P. Beata odczytywała tekst i kolejno odkładała karty, przed dziećmi pojawiały się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie  dzieci. Dziękujemy Pani Beacie Buda za to niezwykłe spotkanie.

Maria Kołtowska