Spotkanie z policjantami

opublikowane: 8 maj 2017, 13:42 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 maj 2017, 13:43 ]
W dniu 11 kwietnia naszych uczniów odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Górze asp.szt.Przemysław Koźmiński oraz  mł.asp.Jarosław Lorek.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci oraz bezpieczne poruszanie się po drodze. Panowie policjanci uświadamiali młodzież jakie zagrożenia mogą czyhać na nich w internecie, jakich informacji nie powinniśmy podawać o sobie na profilach społecznościowych itp.
Kolejnym etapem spotkania było bezpieczeństwo podczas drogi do i ze szkoły.
Policjanci omówili zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy, przedstawili korzyści z noszenia elementów odblaskowych, przypomnieli jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem tj. zapinanie pasów bezpieczeństwa, podróżowanie dzieci w fotelikach.
Podczas pogadanki uczniowie z zaangażowaniem dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami a także zadawali dużo pytań.
Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Wioletta Koszacka-Gęstwa