SPRZATANIE ŚWIATA , 15-17 września 2017

opublikowane: 22 wrz 2017, 04:26 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 22 wrz 2017, 13:12 ]
Tegoroczna, już 24 edycja akcji „Sprzątanie świata” przebiega pod hasłem „NIE MA ŚMIECI SĄ SUROWCE”.

Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracają w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jakośmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ).

Istotne jest, aby Polacy zmienili trwale swoje codzienne postępowanie na bardziej przyjazne środowisku i to powoli lecz stale następuje. Ważne jest nietworzenie odpadów i oddawanie wszelkich opakowań do segregacji.

Natomiast, jak to hasło rozumieją  uczniowie naszej szkoły  dowiemy się  już wkrótce, po otrzymaniu wypracowań od zainteresowanych tematem uczniów. Ogłoszenie wyników konkursu  nastąpi z okazji kolejnego ekologicznego wydarzenia jakim jest Święto Drzewa.

W imieniu Fundacji Nasza Ziemia  zaproszono uczniów do konkursu plastycznego – prace należy dostarczyć do szkoły do dnia 27 września br, i razem zostaną odesłane do Fundacji Nasza Ziemia. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest nauczycielka przyrody p. Czesława  Zabłocka, która opracowała harmonogram sprzątania okolic szkoły  przez poszczególne klasy.

W piątek 16 września br.  po otrzymaniu worków na śmieci  i  rękawic uczniowie naszej szkoły udali się aby posprzątać  przydzielony teren, żeby chociaż przez krótki czas było jak najmniej śmieci w naszej okolicy.

Czesława Zabłocka