Światowy Dzień Pluszowego Misia z Biblioteką Publiczną w Chróścinie.

opublikowane: 30 lis 2022, 00:19 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 1 gru 2022, 01:00 ]

Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki, w których w roli głównej występują misie są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Przedszkolaki z gr. Kubusie 24 listopada odwiedziła Pani Beata Buda, która przy herbatce dla misia przeczytała dzieciom książeczki, których głównym bohaterem był miś. Pani Beata przyniosła również ze sobą pluszowe misie, które dzieci trzymały na kolanach podczas słuchania czytanych bajek.

Spotkanie było realizowane w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  na lata 2021-2025”.

Magdalena Chociaj