Światowy Dzień Pszczół

opublikowane: 23 maj 2022, 00:32 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 maj 2022, 00:35 ]
20 maja z okazji Światowego Dnia Pszczół  na łące w okolicach naszej szkoły zamontowaliśmy tzw. „hotelik dla zapylaczy”. Jest to konstrukcja zasiedlająca dla owadów zapylających wykonana przez uczennicę klasy V - Martynę Grabowską. Było to zwieńczeniem działań promocyjno – edukacyjnych poświęconych znaczeniu dzikich zapylaczy w przyrodzie i życiu człowieka realizowanych w ramach projektu Nadleśnictwa Góra Śląska „Oko w oko z dziką pszczołą” oraz konkursu „Mój hotelik dla zapylaczy”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że pszczoły to aktualnie najbardziej potrzebni mieszkańcy naszej planety, a ich znaczenie dla ekosystemu Ziemi jest ogromne.  Bez nich nie ma roślin, owoców, warzyw, życia.

Wyposażeni w wiedzę jak pomóc dzikim zapylaczom, czekamy na pierwszych lokatorów naszego „hoteliku”.

Marta Hołownia - Dziewic