Światowy Dzień Wody

opublikowane: 20 maj 2021, 04:08 przez witoszyce szkola
"Woda jest wielkim darem i skarbem. Z niej wyszliśmy i dzięki niej istniejemy. Co by nie mówić – kosmos wybrał wodę jako podstawę życia."
                                                                                                                                        Prof.S.E. Zenin

W tym roku szkolnym  uczniowie klas 5-8  na lekcjach geografii włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. Ideą akcji było przywrócenie  w świadomości społecznej rzeczywistej wartości wody. Uczniowie podczas zajęć realizowali przesłane scenariusze z PAH i "wodne wyzwania". Dowiedzieli się, że woda jest niezbędna w każdym aspekcie naszego życia. Od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowe i godne życie wielu ludzi. Trudności w dostępie do czystej wody mają wpływ na rozwój człowieka, możliwość edukacji oraz rozwój ekonomiczny społeczeństwa.
Podczas realizacji akcji uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością.

Weronika Szczepaniak
Ċ