Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki

opublikowane: 23 mar 2021, 06:17 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 mar 2021, 06:23 ]

21 marca 2021 – Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki

W tym roku szkolnym włączyliśmy  się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie klas  IV- VIII wzięli udział w tej akcji w w formie zdalnej i  założyli kolorowe skarpetki – „nie do pary”, co uwiecznili na fotografiach.

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiony został w 2005 roku, natomiast od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Karolina Taler