Aktualności‎ > ‎

Święto Drzewa

opublikowane: 15 paź 2016, 02:50 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 15 paź 2016, 02:52 ]
Kolejna udana akcja sadzenia drzew za nami. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Góra Śląska uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole  w Witoszycach posadzili  24 drzewka, które wczesnym poniedziałkowym porankiem, 10 października, przywiozła do szkoły Pani Barbara Kurzawa- Chrystman. 

Apelem w wykonaniu uczennic z klasy IV i V  z  kółka przyrodniczego, rozpoczęto  Święto Drzewa. Uczennice w  dowcipny sposób powiedziały co to jest przyroda i ekologia. W rozmowie Ziemi z chuliganem, pokazały jak nie należy się zachowywać. Występ zakończyły  przejmującym apelem drzewa do ludzi.  Widzowie z pewnością  zapamiętają te prośby i nie będą niszczyć  roślin, a szczególnie drzew.

              Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród ufundowanych przez Koło Łowieckie Szarak w Wałbrzychu  to kolejny punkt święta.  

Wyniki konkursu plastycznego w kategorii  przedszkole,  kl I-III

I miejsce -      Zuzanna Żygadło klasa III

II miejsce –    Tomasz Kaźmierczak klasa III

III miejsce -    Hania Kaźmierczak  grupa Smerfy

                        Zuzanna Urbaniak – klasa II

w kategorii klas IV- VI

 I miejsce -      Martyna Leszko  klasa IV

 II miejsce -     Zuzanna Ślosarczyk klasa IV

 III miejsce  -   Natalia Banasiewicz  klasa V

 

            Pan Henryk Cieliński, przedstawiciel Koła Łowieckiego,  wręczył uczniom nagrody książkowe oraz  dyplomy uczestnictwa.  Nauczyciele otrzymali  materiały edukacyjne zakupione również przez Koło Łowieckie.  Kulminacyjnym punktem Święta Drzewa było zasadzenie drzewek na nowo powstałym placu zabaw,  w czym uczniom chętnie pomagali zaproszeni goście i nauczyciele. To była praktyczna lekcja troski o przyrodę i kształtowania  zainteresowań przyrodniczych.

 

                                                                                                                                       Opiekun Koła Przyrodniczego                                                                                                                                                            Czesława Zabłocka


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Comments