Święto Niepodległości

opublikowane: 14 lis 2016, 13:05 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 lis 2016, 13:21 ]
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym.

Uczniowie Naszej szkoły również uczcili to najważniejsze polskie święto.
14 listopada odbył się uroczysty apel, który przygotowała wraz z uczennicami klasy V i VI p. Marta Hołownia-Dziewic. W części oficjalnej został odśpiewany hymn państwowy oraz hymn szkoły a także swoje przemówienie wygłosił p. Dyrektor Leszek Stecki. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiła część artystyczna. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny. Na zakończenie uczniowie odśpiewali piosenkę"Kocham Cię Polsko!". Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu oglądali i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Lilia Burdziłowska
                                                                                                                                                Marta Hołownia-Dziewic