SZKOLNE ELIMINACJE DO XXII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK 2017”

opublikowane: 6 lut 2017, 12:46 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 lut 2017, 03:23 ]
Recytacja to sztuka przekazywania słuchaczom utworu literackiego. Jest ona nie tylko ćwiczeniem pamięci, lecz wzbogaca także język i styl recytującego, uczy poprawnej wymowy i kształci smak estetyczny. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni repertuar. A to nie jest takie proste!

Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że poezja odgrywa istotną rolę w ich kształceniu. Potrzeba barwności i wyzwolenia postawy twórczej spowodowała, że mogliśmy być świadkami niezwykłych emocji, w trakcie trwania szkolnych eliminacji do XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik„. Konkurs promujący kulturę żywego słowa odbył się 6 lutego 2017 r. Wystąpiło 10 wykonawców. Jury pod przewodnictwem Pani Róży Matyla przyznało następujące miejsca:

1.    miejsce: Natalia Banasiewicz – klasa V

2.    miejsce ex aequo: Zuzanna Ślosarczyk (klasa IV) i Amelia Jóźwik (klasa V)

3.    miejsce: Maria Bobela (klasa VI)

Trud recytacji fragmentu prozy podjęła uczennica klasy IV – Julia Maksymczuk – która pokazała, iż w tak młodym wieku można sprawnie posługiwać się różnymi formami literackimi.

Gratulujemy!

Agnieszka Kożyczak