TEATRZYK „ W LEŚNYM SĄDZIE NIEJEDEN BOHATER DZIŚ ZASIĄDZIE”

opublikowane: 28 paź 2019, 06:18 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 paź 2019, 06:23 ]
Dnia 28 października 2019 r. dzieci z grupy Kubusie i Smerfy oraz uczniowie klas I-III obejrzeli teatrzyk „W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Aktorzy zabrali dzieci do leśnego sądu na czele, którego stał Tygrys-sędzia. Dbał on o porządek w lesie. Niestety nie wszyscy mieszkańcy lasu przestrzegali zasad dobrego wychowania. Jedną z takich osób była Zosia Samochwalska, która nie bardzo wiedziała czym jest skromność i pokora. Pani Kłamczewska notorycznie kłamała, a misia Ciamcia była bardzo leniwa i ciągle by tylko spała. Mądry sędzia- Tygrys dobrze wiedział co zrobić, aby zmienić nawyki oskarżonych. Po pewnym czasie zwierzęta nauczyły się dobrego zachowania. Prawda, dobro oraz troska o innych stały się dla nich najważniejsze.

Dziękujemy Pani Beacie Buda z Filii Bibliotecznej w Chróścinie za możliwość obejrzenia przedstawienia.

M. Szylin