TEATRZYK „ZACZAROWANY OŁÓWEK”

opublikowane: 8 maj 2018, 14:26 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 maj 2018, 14:28 ]

7 maja 2018 dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I- III obejrzeli spektakl teatralny pt."Zaczarowany ołówek" przygotowany przez Teatr z Krakowa „Duet”. Główną bohaterką była bardzo kapryśna księżniczka, która pragnęła posiąść wszystkie bogactwa. Od królika usłyszała o  zaczarowanym ołówku, który może spełnić jej pragnienia. Kiedy królik wręczył ołówek księżniczce, rozpoczęli wspólne czarowanie. Do zabawy zaprosili również dzieci, które wypowiadały magiczne zaklęcia. Niektórzy  brali również udział w konkursie talentów, prezentując swoje umiejętności akrobatyczne, sportowe i muzyczne. Jak to w każdej bajce bywa ta także miała szczęśliwe zakończenie. Księżniczka zrozumiała swoje złe zachowanie i postanowiła się zmienić. A morał tej bajki -  nie warto być zachłannym, lecz warto cieszyć się z tego co się ma !

Dziękujemy pani Beacie Buda z Biblioteki Publicznej w Chróścinie za możliwość obejrzenia tego pięknego przedstawienia.

Maria Kołtowska