Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

opublikowane: 5 cze 2016, 12:57 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 6 cze 2016, 07:58 ]

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach w minisiatkówce to impreza sportowa mająca na celu rozbudzenie zamiłowania do uczestnictwa w zespołowych formach zajęć sportowych oraz aktywizacja jak największej liczby uczniów naszej szkoły, dzięki dyscyplinie, która cieszy się w Polsce dużą popularnością, przyciągając rzesze kibiców do hal sportowych i miliony przed telewizory.

Do pierwszej edycji turnieju zgłosiło się osiem dwuosobowych zespołów tzw. „dwójki mieszane” składające się z jednej dziewczyny i jednego chłopaka z klas IV – VI naszej szkoły.

W poniedziałek 25 maja 2016r. odbyła się faza grupowa turnieju. Uczniowie podzieleni drogą losowania na dwie grupy rywalizowali systemem „każdy z każdym” o awans do fazy „play off” turnieju. Tydzień później cztery najlepsze zespoły przystąpiły do walki o najwyższe trofeum. W sumie rozegranych zostało 16 spotkań, w ponad połowie, w tym w meczu finałowym o zwycięstwie decydował tie break. Ostatecznie trzecie miejsce zajęli Amelia Jóźwik i Dominik Dul, drugie Weronika Janas i Piotr Koszowski, pierwsze miejsce Wiktoria Noga i Mateusz Kamyszek.

1 czerwca 2016r. podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka nastąpiło podsumowanie turnieju, Dyrektor Szkoły Pan Leszek Stecki uroczyście wręczył okazały puchar zwycięskiej dwójce mieszanej.

Gratuluję!

Marta Hołownia-Dziewic