Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy 8-15 maja 2018

opublikowane: 15 maj 2018, 04:27 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 15 maj 2018, 12:40 ]

Spotkanie autorskie

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy, dzięki uprzejmości Pani Danuty Biernackiej Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze,  po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pisarza  tym razem pisarza i podróżnika Pana Leszka Szczasnego, mieszkańca Raciborza, z zawodu filozofa i politologa.

Nasz Gość,  autor książki pt „Świat na wyciągnięcie ręki” w  barwny,  żywy i ciekawy sposób przedstawił uczniom relację z  jednej ze swoich podróży. Mieliśmy okazję posłuchać opowieści o  afrykańskim  kraju – Mauretanii. Prelekcja  podzielona  była na kilka zagadnień tematycznych m.in. miasta, kuchnia, podróżowanie, higiena,  sport, kobiety – a  ubarwiona ciekawymi zdjęciami,  wzbudziła żywe zainteresowanie uczniów.

Podsumowując nasz gość zachęcał uczniów do  poznawania  świata, twierdząc,  że świat bardzo często jest na wyciągnięcie ręki.

Czesława Zabłocka