Uczennica naszej szkoły laureatką V Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego

opublikowane: 19 mar 2017, 12:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 19 mar 2017, 12:10 ]
16 marca 2017 r. uczennica klasy VI – Maria Bobela reprezentowała nasza szkołę w V Dolnośląskim Konkursie Mitologicznym, który odbył się we Wrocławiu. Jego celem jest propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej, promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie oraz integracja środowiskowa poprzez zabawę między uczniami szkół naszego województwa.

Po pierwszych dwóch etapach konkursu uczennica udowodniła, że „Mitologia to nic strasznego’.  Jako miłośnik mitologii greckiej zmierzyła się z kolejnym testem niezwykle trudnym i wymagającym, uzyskując tytuł laureata. Test konkursowy był niczym węzeł gordyjski. Składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Uczestnicy w jednym z zadań mieli wyjaśnić znaczenie związków frazeologicznych zaczerpniętych z mitologii, a w innych wskazać prawidłową odpowiedź. Maria wykazała się ogromną wiedzą, a w przygotowanie do konkursu włożyła niemal tytaniczny wysiłek.

Do konkursu uczennicę przygotowała Pani Agnieszka Kożyczak.

Gratulujemy!

Agnieszka Kożyczak