UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAC – OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

opublikowane: 17 lut 2018, 13:50 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 lut 2018, 13:55 ]

Uczniowie klasy I od lutego 2018 r. biorą udział w pierwszej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAC”. Podczas realizacji programu uczniowie z kl. I będą się uczyć podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę. Organizatorem programu jest marka EduSense.

Podczas zajęć uczniowie wykonali zadanie „Zimowa czapka”. Najpierw uczniowie pracowali indywidualnie na kartach pracy. Później podzieleni na grupy wykonali pierwsze zadanie z pomocą maty i kolorowych kubeczków.

Podczas wykonywania drugiego zadania „Pozbieraj serca” uczniowie dowiedzieli się co to znaczy stworzyć kod, który wskaże drogę od jednego miejsca do drugiego oraz co to znaczy uwzględnić pewne warunki.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z wykonaniem zadań, a przy tym się świetnie bawili. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejne.

Małgorzata Szylin