Uoczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

opublikowane: 2 wrz 2019, 13:27 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 2 wrz 2019, 13:31 ]
września 2019 roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach nastąpiła Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020. Uroczystość składała się z dwóch części.  Pierwsza miała miejsce pod pomnikiem w Chróścinie, gdzie delegacje z każdej klasy złożyły znicze pod pomnikiem i uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych w wojnie bohaterów. Następnie udaliśmy się do kościoła na Mszę Świętą. Oficjalną część, która odbyła się w Centrum Kulturalno- Sportowym w Witoszycach rozpoczęto od wprowadzenia  sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Po hymnie Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz rodziców a następnie odczytał życzenia  Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Na zakończenie części oficjalnej został odśpiewany hymn szkoły, po odśpiewaniu którego sztandar został wyprowadzony. W dalszej części w nawiązaniu do akcji Narodowego Czytania, która będzie miała miejsce 7 września  przedstawiciele  naszej szkoły odczytali fragmenty z Noweli "Orka" Władysława Reymonta. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

Lilia Burdziłowska