VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

opublikowane: 28 wrz 2018, 14:07 przez witoszyce szkola
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września. Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. W naszej szkole już od poniedziałku 24.09 trwały przygotowania do ŚDTM. Zostały przygotowane plakaty, gazetki oraz materiały. Zostały powołane komisje egzaminacyjne. 28.09.2018 r. podczas przerw uczniowie byli egzaminowani z tabliczki mnożenia przez dwie komisje egzaminacyjne. Zdający egzamin otrzymali imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. W czasie lekcji uczniowie pisali test, który wyłaniał klasowego mistrza tabliczki mnożenia. I tak w klasie IV mistrzem tabliczki mnożenia została Natalia Duchniak, w klasie V - Katarzyna Urbaniak, w klasie  VI - Amelia Leszkiw, w klasie VII - Martyna Wróbel,  a w klasie VIII - Norbert Józwa.
Gratulujemy mistrzom!

Lilia Burdziłowska