VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

opublikowane: 29 wrz 2017, 14:36 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 wrz 2017, 14:40 ]
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września. Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. W naszej szkole już od poniedziałku 25.09 trwały przygotowania do ŚDTM. Asystenci przygotowywali plakaty, gazetki oraz materiały. Zostały powołane komisje egzaminacyjne. 29.09.2017 r. podczas przerw uczniowie byli egzaminowani z tabliczki mnożenia przez dwie komisje egzaminacyjne. Zdający egzamin otrzymali imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. W czasie lekcji uczniowie pisali test, który wyłaniał klasowego mistrza tabliczki mnożenia. I tak w klasie IV mistrzem tabliczki mnożenia został Filip Siekanowicz, w klasie V - Maciej Mikołajczyk, w klasie  VI - Martyna Wróbel a w klasie VII - Maria Bobela.
Gratulujemy mistrzom!

Lilia Burdziłowska