Warszawa - Piknik Olimpijski

opublikowane: 11 cze 2018, 01:17 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 cze 2018, 07:59 ]
W sobotę 9 czerwca przed siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz na terenie Parku Kępa Potocka odbył się 20 jubileuszowy Piknik Olimpijski.

W tym roku, jak na jubileusz przystało, w scenariusz ceremonii otwarcia Pikniku włączono niektóre elementy ceremoniału olimpijskiego. Był apel olimpijski, na maszt wciągnięto białą flagę z pięcioma kołami oraz zapłonął olimpijski znicz.

Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w tej największej sportowej imprezie o charakterze rekreacyjno-sportowym w kraju, która łączy w sobie elementy sportu olimpijskiego, tego na najwyższym poziomie, z rekreacją i zdrowym stylem życia, ale i z bogatą warstwą wartości ideowych i edukacyjnych jakie niesie z sobą olimpizm.

Podczas Pikniku Olimpijskiego uczniowie mogli spotkać się z gwiazdami polskiego sportu sprzed lat, a także aktualnymi mistrzami. Była to niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać ze sportowcami, zaprosić ich do wspólnego zdjęcia i otrzymać pamiątkowy autograf.

Tegoroczny piknik nawiązywał do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które w październiku odbędą się w Buenos Aires. Ponad 40 zlokalizowanych na terenie całej Kępy Potockiej stoisk prezentowało poszczególne dyscypliny sportowe i rekreacyjne. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że każdy kto tylko miał na to ochotę mógł znaleźć na nich „coś” dla siebie – tak ogromny był wybór atrakcji, w tym – konkursów z nagrodami i piknikowymi gadżetami.

Zanim dotarliśmy na piknik spędziliśmy ciekawie czas w Centrum Nauki Kopernik.Uczniowie mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Dzień wcześniej uczniowie zwiedzili część Warszawy. Rozpoczęliśmy nasze podróżowanie od Placu Zamkowego, przez rynek Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca na Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski.

Na koniec przewodnik zafundował nam spacer po zespole pałacowo – ogrodowym Łazienki Królewskie.

W programie piątkowych atrakcji znalazł się również stadion PGE Narodowy. Uczniowie zasiedli na jednych z 58 tysięcy krzesełek by wysłuchać ciekawostek o murawie stadionu, rozsuwanym dachu, telebimach itp. Odwiedziliśmy szatnię Reprezentacji Polski w piłce nożnej z całym jej zapleczem, by na końcu zasiąść w ostatnim rzędzie najwyższego punktu stadionu.

Wrażenia były niesamowite.

Marta Hołownia-Dziewic