WIGILIA W PRZEDSZKOLU

opublikowane: 29 gru 2020, 04:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 gru 2020, 05:51 ]
Każdego  roku dzieci w przedszkolu poznają  tradycje  i   zwyczaje  związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem  uczestniczą  w  przygotowaniach do Świąt:  wykonują  kartki świąteczne, ozdoby  choinkowe, łańcuchy, które  potem  zawieszają  na  przedszkolnych  choinkach. W  dzień Wigilii  w przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera. Dzieci wraz z opiekunami zebrały się w swoich  salach. Dzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i zdrowych, Radosnych Świąt. Po życzeniach wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Przedszkolaki odwiedził również bardzo oczekiwany gość: Mikołaj, który wręczył piękne upominki. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym.
                                                                                                                                                Maria Kołtowska