Wigilia w Przedszkolu

opublikowane: 24 gru 2021, 03:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 27 gru 2021, 10:33 ]
22 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. Grupa Kubusie oraz Smerfy w tym roku razem obchodziły ten dzień. Najpierw dzieci odwiedził Gwiazdor z workiem pełnym prezentów dla każdego dziecka. Dzieci były tą wizytą bardzo podekscytowane. Każde dziecko mogło sobie zrobić zdjęcie z Gwiazdorem.  Następnie odświętnie ubrane przedszkolaki wysłuchały życzeń od p.Dyrektora oraz wychowawczyni i  wszyscy zasiedli do  przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Dzieci zajadały tradycyjny barszczyk z uszkami, pierogi, rybkę, świąteczne ciasteczka oraz owoce. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuli zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Magdalena Chociaj