Wizyta Kubusiów w bibliotece z okazji Światowego Dnia Książki

opublikowane: 26 kwi 2021, 02:32 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 26 kwi 2021, 03:18 ]
„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W Światowym Dniu Książki grupa Kubusie wraz ze swoją wychowawczynią odwiedziły szkolną bibliotekę. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Pani Agnieszka Wesołowska, która opiekuje się książkami w naszej bibliotece zaprezentowała dzieciom krótki filmik jak powstają książki.  Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami. Pani Agnieszka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Dzieci miały możliwość oglądania różnych książek według ich zainteresowań.  Zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Z zainteresowaniem słuchały baśni o "Brzydkim kaczątku" czytanym przez swoją wychowawczynię. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły prowadzącej zakładkę do książki. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie!

Magdalena Chociaj